Інформаційно-правовий семінар

13.03.14. в 14.00 в Луганському обласному будинку творчої інтелігенції «Світлиця» відбулася інформаційно–правова зустріч, спрямована на інформування про роботу проекту та психолого-правову допомогу жінкам та дівчатам з інвалідністю, їх родинам, із залученням громадських організацій інвалідів, жіночих ОГС, соціальних партнерів та ЗМІ.

   
 

Захід відбувся в рамках проекту «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю, згідно Конвенції ООН про права інвалідів» впроваджується в рамках проекту «Демократизація, права людини і розвиток громадянського суспільства», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

 

Під час зустрічі було розглянуто мета та завдання проекту, його ідеї, цілі, заплановані заходи. Учасники та організатори зустрічі обговорили можливості проведення моніторингового дослідження з різними категоріями жінок та дівчат з проблемами здоров’я, умов під час проведення фокус – груп, торкнулися актуальних питань, що стосуються архітектурної доступності медичних установ та інших місць соціальної інфраструктури, законодавчих актів, що захищають права інвалідів, технічних засобів реабілітації, санаторно-курортного лікування, освіти, працевлаштування, створення сім’ї, психологічної допомоги, поліпшення якості життя. Присутні ділилися своїми думками, особистим досвідом, пропонували варіанти вирішення проблем.

   
 

Було розглянуто анкети, дуже уважно розглянуті питання в моніторинговій анкеті.

Презентація Конвенції ООН про права інвалідів викликала надзвичайну зацікавленість та роздуми. Враховуючи, що дослідження спрямовано на реалізацію Конвенції ООН в напрямку захисту жінок, та існуючої ситуації на Україні, дана презентація стала «стартом» для початку моніторингового дослідження. Більше уважного та поглибленого роздуму про проблематики, обмеження та рекомендації щодо покращення ситуації.

 
 

Всі учасники заходу отримали правову та психологічну підтримку, методичну літературу від Національної Асамблеї інвалідів України , рекомендації щодо виправлення індивідуальних проблем.

 
 

Інформаційно-методична підтримка: Національна Асамблея інвалідів України.

Підтримка на регіональному рівні: Управління у справах молоді та спорту ЛОДА, Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями, Луганський обласний будинок творчої інтелігенції «Світлиця».

Інформаційна підтримка: Інтернет видання «Паралель — Медіа», Інтернет ресурс: ami-cxid.org.

 Прес центр «АМІ-Схід»