Інформаційний семінар — Ефективне використання потенційних можливостей ГОІ

З 24 по 28 жовтня 2018 року представники ГОІ Луганської області, які мають важкі ураження опорно-рухового апарату та зору взяли участь в п’ятиденному Інформаційному семінарі «Ефективне використання потенційних можливостей ГОІ в забезпеченні захисту соціальних, економічних, культурних інтересів осіб з інвалідністю». Всього в заході взяли участь 65 представників організацій з різних куточків України.

Під час заходу були розглянуті наступні питання: участь громадських організацій у сфері формування політики з питань інвалідності, питання децентралізації влади та роль ГОІ у цьому процесі, участь ГОІ у соціальному замовлені на рівні громади, раннє втручання, доступність, зайнятість та працевлаштування ОЗІ, забезпечення технічними заходами реабілітації, Альтернатівний звіт КПІ  та інші.

Особливу увагу приділили до підготовки Альтернативного звіту про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю до Комітету ООН з прав людей з інвалідністю.  

Для НУО не має нічого важливіше, ніж вміння працювати з правозахисними документами, Конвенцією ООН про права людей з інвалідністю. 

Робота в секції «Дискримінація за ознакою інвалідності та стану здоров’я» модерувалася Bogdan Moysa- Хельсінська спілка з прав людини, секція «Доступність» — експертом Мінрегіонбуду Ярославом Грибальским. Доречі, західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІУ – приклад архітектурної доступності по всім нормам ДБН. Тут комфортно відчуває себе людина з будь-якою нозологією! 

Представники Луганської області для учасників заходу принесли багато напрацьованого досвіду Луганщини, яким ділилися під час засідань. Дуже важливо, що цей багатоскладовий досвід має великий попит, зацікавленість з боку лідерів громадського руху, багато з яких в приймуть участь у заходах на Луганщині, які  відбудуться наприкінці листопаду 2018 року.

Організатор заходу: Національна Асамблея людей з інвалідністю України, за підтримки Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ.

Супровід, питання транспорту, логістика, залучення людей з інвалідністю з Луганщини, в тому чіслі, ВПО —  ЛОМГО «АМІ-Схід», КУ «ЛОЦСАМОФМ» при підтримці Управління молоді та спорту ЛОДА.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *