Форум жінок з інвалідністю в рамках проєкту «Адвокація прав жінок та дівчат з інвалідністю, розбудова потенціалу та розширення доступу до державних послуг»

Сьогодні, 14 травня  в м. Сєвєродонецьк  в он-лайн режимі відбувся Форум жінок з інвалідністю в рамках проєкту «Адвокація прав жінок та дівчат з інвалідністю, розбудова потенціалу та розширення доступу до державних послуг», який впроваджує ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» у партнерстві зі Структурою ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Як зазначив голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай, який привітав учасників заходу, незважаючи на те, що державна система не дуже мобільна у подоланні деяких бар’єрів щодо забезпечення повноцінного життя жінок з інвалідністю, Луганщина за цим напрямом досягла певних напрацювань. «Для цього ми постійно долучаємо громадських активістів, міжнародних партнерів, експертів, тих, хто своєю активною життєвою позицією довів, що впровадження прав жінок з інвалідністю – справа державна, – наголосив він. – Пишаюся призначенням нашої Тетяни Баранцової Урядовою уповноваженою з прав осіб з інвалідністю. Це успіх не тільки для Луганщини, а, й упевнений, усієї України».

Сергій Гайдай висловив сподівання, що незабаром Луганська область зустрічатиме Всеукраїнський форум жінок з інвалідністю.

Генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Вікторія Назаренко,  звертаючись з вітальним словом до учасників наголосила на важливості співпраці всіх інституцій у забезпеченні прав жінок з інвалідністю, а також матерів, які виховують дітей з інвалідністю.  Національна Асамблея людей з інвалідністю протягом багатьох років піднімає питання доступності послуг для дівчат та жінок з інвалідністю в сфері медицини, культури, освіти , соціальній сфері.

Більше 50 учасників та учасниць обговорювали питання прав жінок та дівчат з інвалідністю, впровадження Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, використання методології гендерного аудиту доступності для адвокатування своїх прав, забезпечення підтримки зі сторони державних органів влади та громадських організацій для чоловіків та жінок з інвалідністю, сімей, які виховують дітей з інвалідністю під час COVID-19та ін.

Серед учасників були представники державних структур, міжнародних інституцій, жінки та дівчата — учасниці проекту в Луганській області, лідерки громадських організацій осіб / жінок з інвалідністю з різних областей України, мами, які виховують дітей з інвалідністю, ЗМІ.