24 травня діти та молодь з Луганської області мали нагоду стати учасниками фіналу Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2017/18 серед жінок та наші дівчатка – Луганчанки — Настя Кротько (8 років) та Соломія Рібко (9 років) мали можливість вивести суддів на поле! 30 родин з Луганської області отримали можливість побувати на НСК Олімпійський, вболівати, відчути справжнє свято спорту!
Київ став восьмим за рахунком європейським містом, якому довірили проведення жіночого фіналу.
![](https://ami-cxid.org/wp-content/uploads/33463145_2031721213535991_5512837978956759040_n.jpg)
Послом матчу стала українська футболістка, гравець ФК «Житлобуд-1» — І Андрущак.Матч був відкритий виступом української співачки Tayanna перед початком гри.
В 1894 році в Англії з’явився перший жіночий футбольний клуб British Ladies, засновницею якого виступила активістка за рівноправність жінок Неллі Хадсон. В наступному році після цієї знаменної події була офіційно зареєстрована перша гра у футбол серед жінок.
Особливо популярним жіночий футбол був у період Першої світової війни. Жінки пішли працювати на фабрики і заводи. А щоб якось відволіктися від важкої роботи стали грати у футбол, як це раніше робили чоловіки.
Фінал Ліги чемпіонів серед жінок став своєрідним популяризатором жіночого футболу в Україні. Зараз практично всі європейські клуби почали розвивати свої жіночі команди.
Наші вболівальники, які тільки починають своє знайомство з жіночим футболом, відмітили цікаву і незвичну гру. Всі отримали багато нових і несподіваних вражень, бо жіночий футбол тільки починає розвиватись в нашій країні.
Супровід та транспортна підтримка дітей та молоді з інвалідністю з Луганської області здійснено ЛОМГО «АМІ-Схід», КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями» за підтримки управління молоді та спорту ЛОДА.