Цикл дитячих пізнавальних телепрограм із перекладом на жестову мову

Уперше в Україні буде створено цикл дитячих пізнавальних телепрограм із перекладом на жестову мову за участю дітей-митців з інвалідністю.

Саме цій події 30 червня була присвячена прес-конференцвя, яка відбулася в прес-центрі Національна спілка журналістів України (НСЖУ).

Учасники зустрічі обговорили старт культурно-мистецького проекту «МИ В ЕФІРІ», що реалізується громадською організацією «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ» — Общественное детское интернет-телевидение и радио за підтримки Український культурний фонд в рамках Програми «Інклюзивне мистецтво».

Такий проект вперше реалізується у сфері інклюзивного аудіовізуального мистецтва.

«Ексклюзивом проекту є те, що в ролі телеведучих протягом тривалості кожної телепрограми виступатимуть виключно діти-митці з інвалідністю різних вікових категорій із різноманітних куточків нашої країни, зокрема діти-переселенці зі Сходу України. Значним доповненням щодо доступності проекту стане його переклад жестовою мовою. Цей проект є і дитячим, і для дітей, та інклюзивним одночасно» – розповіла керівник проекту Діна Ібрагімова,

«Ця програма та такі проекти як «Ми в ефірі» ламають стереотипи. Ми спільно робимо наше суспільство цивілізованішим, ми спільно втілюємо мрії в життя», – зазначила начальниця проектного відділу Українського культурного фонду Тетяна Лишневець.

Під час прес-конференції організатори проекту спільно з дітьми-телеведучими розповіли про те, як створюється проект, про його цікавинки та очікувані результати.

«Я мріяла бути телеведучою, але, зазвичай, ти чуєш відмову. Тому коли мені запропонували спробувати себе в ролі телеведучої – це був дуже приємний сюрприз. Дійсно, цей проект здійснює мрії!», – поділилася своїми враженнями учасниця проекту Тетяна Антоненко.

У рамках проекту буде створено
3 повноцінні дитячі пізнавальні телепрограми, хронометражем 12-15 хвилин кожна. Загальна кількість учасників усіх телепрограм складатиме понад 30 осіб.

«Це надзвичайний проект, що допоможе наблизитися до рівних можливостей самореалізації всіх діток, а також до рівних прав, про які ми так усі мріємо», — наголосила Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова.

Унікальність проекту: вперше в Україні діти-митці з інвалідністю стануть не просто споживачами аудіовізуального культурного продукту, а й повноправними його творцями, тобто відіграватимуть ключову роль у реалізації культурних проектів як повноцінні громадяни суспільства.

«Проект «Ми в ефірі» заснований на принципі: «не залишити нікого осторонь». Цей принцип нагадує принципи справедливості та рівності, що були включені в укладені урядами угоди на Всесвітньому саміті та дозволяють нам відбудовувати різноманітне та інклюзивне суспільство в Україні», – зауважив Представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Пабло Матеу.

«Сьогодні в журналістиці немає стандартів, яким повинен бути ведучий або ведуча, та немає стандартів, як вони повинні говорити, поводитися, виглядати тощо. Навпаки, зараз цінується індивідуальність – це просто золото та капітал. Ваша особливість – це саме те, що ви можете дати тим, у кого її немає», – звернулася до безпосередніх учасників проекту перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ.

Також у прес-конференції взяли участь батьки дітей-митців з інвалідністю, а також керівник Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів для глухих дітей Полтавської обласної ради Олена Яковенко.

Медійні партнери проекту:
Національна спілка журналістів України,
Національна Асамблея людей з інвалідністю України,
UNHCR Ukraine — Aгентство ООН у справах біженців в Україні,
Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти,
Dytiatko International Children’s Media Festival,
З теплом у серці БО «Благодійний фонд «З теплом у серці»,
«ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ЗАКЛАДІВ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ»
ГО «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю «Міст»,
Управління молоді та спорту Луганської ОДА,
Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями,
ЛОМГО «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – СХІД»,
Дитяча школа мистецтв № 5 ім.І.О.Дунаєвського м. Харкова.

Проект триватиме до 21 серпня 2020 року. Вільний доступ до створених за проектом телепрограм забезпечуватиметься засобами медійного простору. Він стане в пригоді не тільки дітям з інвалідністю, а й широкому загалу.

Посилання на онлайн-трансляцію прес-конференції про старт проекту «Ми в ефірі»:
https://www.facebook.com/veselka.tv/videos/298880717822902/
https://www.facebook.com/nsju.org/videos/3171158702945497/