Аудит архитектурної доступності

Проэкт "Створення моделі соціального партнерства у напрямку реалізації прав людей з інвалідністю на доступність освіти "

АУДИТ АРХИТЕКТУРНОЇ ДОСТУПНОСТІ
ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКО

15 березня 2010 року в межах проекту «Створення моделі соціального партнерства в напрямку реалізації права людей з інвалідністю на доступність освіти» відбувся аудит архітектурної доступності Луганського Національного Університету ім.. Тараса Шевченко.
Даний навчальний заклад є надзвичайно важливим для молоді Луганського регіону. Він має безліч напрямків за якими можна отримати різноманітну, якісну освіту. Заклад має надзвичайно креативний педагогічний склад, контактну команду педагогів -професіоналів, які безперечно йдуть на те, щоб молодь з обмеженими фізичними можливостями мала можливість отримати освіту в даному університеті.
Але, для багатьох категорій молоді з інвалідністю в навчанні є невирішена проблема, а саме – архітектурна недоступність будівель закладу, яка перешкоджає даній категорії студентів в повній мірі відчути незабутньо чудовий час студентського життя.
Нагадаємо, що одним із завданням проекту є проведення дослідження щодо з’ясування головних проблем архітектурної доступності та адаптації в середніх школах та Вузах учнів та студентів з інвалідністю, їх ровесників та педагогів, представників влади, ОГС інвалідів.
На даному етапі відбуваються аудити доступності вищих навчальних закладів та шків міста Луганськ, а також партнерськими організаціями в містах Чернівці та Житомир.
АУДИТ АРХИТЕКТУРНОЇ ДОСТУПНОСТІ
ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКО


Аудит архитектурної доступності
Луганського національного університету ім. Тараса шевченко

Аудит архитектурної доступності
Луганського національного університету ім. Тараса шевченко

Відзначимо, що проведення аудиту архітектурної доступності відбулося за всебічної підтримки ректорату університету.

  • Проблема № 1. Існування сходів на вході у будівлю університету, висота сходів 76 см..

    Вирішення проблеми недоступності: створення пандусу «Зігзаг», чи на півкругу, який відповідатиме стандартам 1:10 (8).
  • Проблема № 2. Існування сходів в середині будівлі, висота сходів 79 см

    Вирішення проблеми недоступності: створення пандусу є неможливим в наслідок практично відсутнього міста для створення нормативного пандусу та за існуванням необхідності дотримання норм пожежної безпеки.
    Є можливість створення пандусу з іншого входу (із двору), але маючи висоту 1м20 см даний вхід має бути обладнаний пандусом майже 12 метрів + нормативні поручні + кнопка виклику (для студентів із слабкими руками)+ двері, які повинні відкриватися у дві сторони.
  • Проблема № 3. Незважаючи на архітектурну доступність туалетних кімнат, кабінки санвузлів є недоступними.

    Вирішення проблеми недоступності: переобладнання та перебудова з двох кабінок одну спеціалізовану за нормами ДБН та рекомендацією ОГС інвалідів.
  • Проблема № 4. Недоступність бібліотеки з центрального входу – 8 сходинок.

    Вирішення проблеми недоступності: можливість доступного входу лише із двору. Для чого потрібно зрівняти підлогу для безперешкодного доступу + обладнання кнопкою виклику+ нанесення шрифту Брайля.
  • Проблема № 5. Відсутність на аудиторіях табличок зі шрифтом Брайля.

    Вирішення проблеми недоступності: необхідність обладнання шрифтом Брайля на аудиторії, тощо.
  • Проблема № 6. Відсутність на сходах по, щодо поверхів позначок для незрячих людей.

    Вирішення проблеми недоступності: необхідність обладнання шрифтом Брайля торці перил позначками Брайля, 1,2,3, тощо
  • Проблема № 7. недоступність всіх будівель в результаті сходів по переходах, які неможливо обладнати пандусами.

    Вирішення проблеми недоступності: створення зовнішнього ліфту.
  • Проблема № 7. вхід на територію ВНЗ має бордюр 10 см.

    Вирішення проблеми недоступності: обладнання пандусом 1:10 (8)
  • Проблема № 7. нет місця для паркування автомобілю (місця з позначкою).

    Вирішення проблеми недоступності: обладнання спеціальним знаком місця паркування.

Позитивне: в будівлі існує ліфт, який є доступним для пересування людей на візках.


Аудит архитектурної доступності
Луганського національного університету ім. Тараса шевченко

Аудит архитектурної доступності
Луганського національного університету ім. Тараса шевченко

Найголовнішим є прагнення керівництва ЛНУ ім. Тараса Шевченка, щодо створення доступного середовища для повноцінного навчання студентів, в тому числі й переобладнання гуртожитку (одного блоку, де одночасно може мешкати 8 осіб).

Довідка. Луганський національний університет імені Тараса Шевченка – вищий навчальний заклад, акредитований за ІV рівнем. Протягом багатьох років поспіль ЛНУ залишається еталоном якості української освіти. З 1 березня 1921 року й до сьогодні Університет успішно здійснює науково-дослідну і навчально-виховну діяльність, спираючись на кращі світові й вітчизняні традиції, керуючись сучасними принципами і новітніми тенденціями розвитку сфери освітніх послуг.


Аудит архитектурної доступності
Луганського національного університету ім. Тараса шевченко

Аудит архитектурної доступності
Луганського національного університету ім. Тараса шевченко

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка має безліч відзнак та дипломів серед останніх — у 2010 році ЛНУ нагороджено стеллою та дипломом Гран-Прі Міжнародної виставки-презентації «Сучасні навчальні заклади – 2010» у номінації: «Лідер вищої освіти України».
У 2009 році ЛНУ відзначено золотою медаллю виставки «Сучасна освіта в Україні — 2009″ у номінації: «Інтеграція науки і освіти — необхідна умова підвищення якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах», а також вищому навчальному закладу присвоєно звання «Лідер у створенні сучасних засобів навчання».
Історична довідка. 1 березня 1921р. (День народження Університету) – відкриті губернські вищі педагогічні курси. 1923р. – на базі педагогічних курсів засновано перший у Донбасі вищий навчальний заклад Донецький інститут народної освіти (ДІНО) у Луганську. 1934р. – ДІНО реорганізований у Луганський державний педагогічний інститут.

Даний захід відбувся в рамках проекту «Створення моделі соціального партнерства в напрямку реалізації прав людей з інвалідністю на доступність освіти», який виконується Луганською обласною молодіжною громадською організацією інвалідів «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – Схід», в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства», що впроваджується програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії, партнер проекту – Благодійний фонд «Творчий центр КАУНТЕРПАРТ».

Тетяна Баранцова, соціолог