«Zoom» зустріч Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Тетяни Баранцової з командою лідерів соціального проєкту «Acoustic.UA»

Першого лютого 2021 року в режимі онлайн на платформі «Zoom» відбулася зустріч Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Тетяни Баранцової з командою лідерів соціального проекту «Acoustic.UA», в рамках якого з квітня 2020 року по січень 2021 року 80 осіб з інвалідністю з дев’ятнадцяти областей України взяло участь у проходженні онлайн-курсу на тему: «Базові навички віддаленої комунікації, необхідні для роботи на посаді оператора колл-центру».

Он-лайн курс побудовано за навчальною програмою «Бачити розмовою» для осіб з інвалідністю по зору та ОРА і складається з теоретичних лекцій з домашніми завданнями та практичних занять. Тридцять шість осіб пройшло практику як волонтери-оператори гарячої лінії волонтерського «Центру допомоги «STOP COVID-19», що був організований БО «Благодійний фонд «Харків з тобою». Кожен з операторів напрацював по 90-120 годин практики. Наразі ще двадцять волонтерів-операторів проходять практику на цій лінії. Зазначена гаряча лінія є профільною гарячою лінією з питань COVID-19 Харківської області і працює за підтримки БО «Благодійний фонд «Харків з тобою».

В рамках реалізації соціального проекту утворилася інклюзивна команда викладачів та кураторів, до складу якої входять як фахівці без інвалідності, так і фахівці з інвалідністю, які об’єднанні спільним бажанням «Допомагати розмовою» тим членам громадянського суспільства, які відчувають у цьому потребу.

За результатами аналізу ситуації навколо карантинних обмежень, команда проєкту з’ясувала, що одним з наслідків карантину у великої кількості людей, особливо у вразливих категорій населення, є дефіцит спілкування, що негативно впливає на їхній морально-психологічний стан. З метою сприяння подоланню цих проблем, при профільній гарячій лінії з’явився підрозділ «Тепла лінія». Починаючи з 8 січня можна зателефонувати на гарячу лінію не тільки з питань COVID-19, але і просто для спілкування з людьми, що зрозуміють вас.

Тепер до ваших послуг оператори «Теплої лінії» – лінії підтримки та щирого спілкування. Ви зможете поговорити з ними про питання, що вас хвилюють. Вас обов’язково вислухають і підтримають. Якщо ви маєте потребу у спілкуванні з людьми, прагнете знайти шляхи подолання ваших проблем, або просто хочете, щоб вас вислухали, зателефонуйте за безкоштовним номером 0800318031, і на ваше прохання вас з’єднають з оператором «Теплої лінії».

Варто зауважити, що команда лідерів соціального проєкту «Acoustic.UA», на чолі з В’ячеславом Овсєєнком, 26 січня 2021 року заснувала Громадську організацію «Всеукраїнське громадське об’єднання осіб з інвалідністю «Бачення розмовою». Команда лідерів проєкту звернулася до Урядової уповноваженої Тетяни Баранцової з проханням про сприяння у реалізації місії організації, а саме: «Сприяння створенню умов для інтеграції осіб з інвалідністю як громадян, як клієнтів, як працівників; пошук способів для їхньої самореалізації, шляхом зайнятості та самозайнятості». Активісти акцентували увагу на необхідності сприяння у працевлаштуванні осіб з інвалідністю на посаду Оператора кол-центру, на сприянні в наданні можливостей кол-центрами для проведення тестування їхнього програмного забезпечення на предмет доступності для виконання посадових обов’язків, покладених на операторів кол-центру, які є фахівцями з глибокими порушеннями зору та користуються ПК за допомогою програм екранного доступу.