Захист прав жінок впровадження онлайн консультування

24.01.19. в м. Сєверодонецьку відбулося засідання за темою захисту прав жінок з інвалідністю. Учасниці заходу представниці НУО, батьківських комітетів, які приїхали до Сєвєродонецьку зі Станиці Луганської, Рубіжного, Лісічанська, Попасної, Сєверодонецька, Святогірська, Біловодська, Новоайдару та дівчата-підлітки з Кремінської спецшколи-інтернату.

Необхідність даної зустрічі — прохання жінок спільно проговорити результати Резолюції, створеної під час проведення засідання «Жінка з інвалідністю – міфи та реальність» (де хто не має можливості зробити це самостійно, чи у зв’язку з відсутністю Інтернету), прохання розказати про сторінку Всеукраїнської Ради жінок – лідерок НУО людей з інвалідністю, про групи, які працюють для кращого інформування та допомоги жінкам та дівчатам нашої категорії.

Також для учасниці прагнули отримати поради відносно складних ситуацій, які виникли у них в житті – скорочення ставки та втрата роботи, необхідність пошуку ресурсів та можливостей на отримання слухових апаратів для підлітків, необхідність до вступу у вищі, для молоді з проблемами слуху, проблеми медичних послуг для дівчат та жінок з інвалідністю. Проблеми ми знаємо, але необхідні шляхи вирішення цих проблем.

В цій зустрічі з нами працювали Олена Смаглій – представниця Структури ООН жінки; Людмила Шпілева – управління молоді та спорту ЛОДА; Тетяна Баранцова – представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю в Луганській області, директор ЛОЦ соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями; Наталія Чібрисова – директор ЛО фонду соціального захисту людей з інвалідністю; представництво Луганського обласного центру зайнятості; а також, в перше, відбулося он-лайн включення з Юлією Давидовою – професором, доктором медичних наук, головою ВГО «Особлива жінка». 

Під час спілкування з Юлією Володимирівною учасники мали змогу отримати кваліфіковану консультацію щодо особливостей психологічної допомоги та репродуктивного здоров’я жінок з інвалідністю, поради, змогли звернутися до професора з питаннями. Дуже важливо, що Юлія Володимирівна знайшла можливість включити в свій робочий графік зустріч з жінками в м. Сєверодонецьку, під час робочої поїздки, яка запланована на лютий місяць цього року.

Щодо вирішення питань забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, до яких начебто відносяться слухові апарати ми працювали з представниками Фонду соціального захисту людей з інвалідністю. Для всіх виявилося дивним, що слухові апарати не включені у перечень засобів, які можна отримати згідно Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні».  Але потреба настільки велика, її вирішення може змінити життя не чуючих людей, особливо молоді, підлітків, які прагнуть отримати вищу освіту. На зустрічі кожний з присутніх отримав відповідь, консультацію чи пораду від Чибрисової Наталії Вікторівни — придбання різних засобів реабілітації, можливість навчання людей, що мають інвалідність або їх перенавчання та інше. 

Представники Луганського обласного центру зайнятості надали консультацію щодо працевлаштування.  Були надані практичні поради для жіночки, яка втрачає роботу за скороченням ставки та продумані варіанти її працевлаштування. Важливо, що учасниці отримали дуже цінні поради від юриста Ольги Ложечки, яка прийшла на захід, як мама дівчинки з проблемами здоров’я, а стала повноцінним юридичним консультантом, за що ми їй дуже вдячні.

Ми прагнемо розвивати наставництво, тому на захід були запрошені дівчатка – підлітки. Їм зовсім скоро залишати стіни рідної Кремінської школи – інтернату, тому ми прагнемо їм надати знань, які допоможуть у дорослому житті. Дівчата розповідали свої історії та ділилися планами на майбутнє. Одній з них —  Мороз Софії в цей день було День народження, їй виповнилося 16 років. І для неї стало справжнім сюрпризом привітання від всіх присутніх, подарунки, солодощі, оплески. 

Але на цьому радісні події не закінчилися! Спілка Самаритян України Київське об’єднання передали для дівчаток та дітей з інвалідністю, чиї інтереси представляли мами – чарівні посилки від друзів з Германії!

А Марина Гришко з Попасної отримала від Людмили Фурсової та Богдана Мойси — ноутбук, який їй допоможе їй бути на зв’язку та приєднатися до наших програм. Марина має проблеми з пересуванням, доступом до Інтернету, можливість спілкування. Тепер все буде краще.

****

А ще я хочу поділитися думкою учасниць про те, що зустрічі, які організовує Тетяна Баранцова завжди цікаві, бажані, корисні, емоційно-позитивні. Наші дівчатка та всі ми з великим нетерпінням чекаємо на зустріч з цією неймовірно сильної духом, але разом з цим тендітною жінкою.

***

Організатори заходу: ЛОМГО АМІ-СХІД, СТРУКТУРА ООН жінки, ВГО «ОСОБЛИВА ЖІНКА»

За всебічної підтримки: управління молоді та спорту ЛОДА, ЛОМГО «АМІ-Схід», КУ Луганський обласний Центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями.

Інформаційна підтримка: Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

автор — Алла Рибальченко
Спеціаліст Кремінської спеціальної школи-інтернату,
Волонтер ЛОМГО «АМІ-Схід»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *