«Як подолати стрес в умовах карантину»

20 січня відбулась друга зустріч з Валентиною Балахтар — професором, психологом, науковим кореспондентом лабораторії психології особистості ім. П. Р. Чамати Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України.

На зустрічі були присутні жінки з інвалідністю, представниці громадських організацій осіб з інвалідністю Луганської області, мами дітей з інвалідністю, педагоги та фахівці, які працюють з даною категорією.

Тема зустрічі: «Як подолати стрес в умовах карантину».

Як подолати стрес, паніку і тривогу за будь-яких умов, у період всесвітньої пандемії корона вірусу, що є дуже небезпечним і впливає на наше повсякденне життя. COVID-19 може впливати на нас не лише фізично, а також і психологічно. Багато людей може мати панічні настрої, відчувати стрес, тривогу чи мати депресивні реакції.

На початку зустрічі всім учасникам було запропоновано зареєструватись в гугл-документі. Через те що не всі присутні знайомі з цією програмою, не всі можуть заповнювати форми, почали трішечки панікувати. Після пояснень, все вирішилось, але для деяких учасниць це був, хоч і маленький, але ж стрес. Стрес – це нормальна фізіологічна відповідь організму на надмірний вплив будь-якого подразника, надмірну психоемоційну ситуацію в житті. Стрес дозволяє активізувати наш організм, щоб адаптуватися до нових досвідів та подій, що можуть бути як негативними, так і позитивними.

Були розглянуті методи боротьби зі стресом — не заганяти свої емоції всередину, а навпаки – звільнити їх: обговорити проблему з іншою людиною, яка вміє вислухати та підтримати в складній ситуації; якщо треба – поплакати чи навіть покричати, тобто емоційно розрядитися, виразити себе; тощо.

Під час тренінгу були проведені тестування, в яких брали участь всі без винятку учасники. Результати були обговорені одразу. Дівчата задавали питання, які їх хвилюють і отримували змістовні відповіді.

Організатор: ГО «ЛОО «АМІ-СХІД» за підтримки КУ «ЛОЦСАМОФМ» та управління молоді та спорту ЛОДА

Інформаційна підтримка: Національна Асамблея людей з інвалідністю України.