![](https://ami-cxid.org/wp-content/uploads/2019/12/Radiohja-lpen-SZCH-NAIU-SE2-1024x117.png)
Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Міжнародна неурядова організація «Save the Children» за фінансової підтримки RadioAid (Швеція) проводить 17-18 грудня 2019 року в містах Сєверодонецьк Луганської області та Краматорськ Донецької області Тренінг з інклюзивної освіти.
![](https://ami-cxid.org/wp-content/uploads/2020/01/yzobrazhenye_viber_2019-12-17_13-06-46-1024x768.jpg)
Учасники заходу ознайомляться з основними термінами, важливими для розуміння інклюзивного навчання в контексті основних міжнародних документів, а також в контексті українського законодавства; розглянуть відмінності між сегрегацією, інтеграцією та інклюзією, які відображають різні моделі розуміння інвалідності чи особливих потреб, а саме: медичну та соціальну моделі; обговорять значення командної взаємодії, визначатимуть основі принципи роботи команди для забезпечення ефективної підтримки учнями з особливими освітніми потребами та ін.
Програмою тренінгу передбачено розвинути навички роботи з індивідуальною програмою розвитку її основним принципом — індивідуальним підходом до визначення навчальних цілей кожної дитини з особливими освітніми потребами та навчитися на основі психолого-педагогічної характеристики формулювати основні потреби дитини з особливими освітніми потребами.
До участі запрошені представники шкіл та садків – учасників проекту: вчителі, вихователі дитячих садків, шкільні психологи, спеціалісти (логопеди тощо), партнерські громадські організації.