Спільно до вирішення проблем освіти

Проэкт "Створення моделі соціального партнерства у напрямку реалізації прав людей з інвалідністю на доступність освіти "

Луганський державний інститут культури та мистецтв.
Спільно до вирішення проблем освіти
людей з проблемами здоров’я

За думкою молоді з інвалідністю — освіта є най головною складовою до повноцінного життя у громаді. Не має належної освіти – значно знижується можливість працевлаштування, створення особистої родини, самореалізації.
Як отримати людині з обмеженими можливостями гарну освіту, якщо не тільки архітектурні бар’єри перешкоджають доступу у Вуз, а й проблеми у спілкуванні з однокурсниками, навіть, іноді, й з педагогами, проблемою чого є стереотипні погляди на можливості та потреби людини з особливими потребами. «Навіщо тобі?», «Куди ти підеш працювати за даною спеціальністю?», «Мабуть, вища освіта для тебе буде занадто важкою?» — ці типові запитання знайомі більшості людей з інвалідністю, які отримали вищу освіту.
Першим Вищим навчальним закладом на Луганщині, який відповів на лист – звернення Луганської обласної молодіжної громадської організації «Асоціація молодих інвалідів — Схід» був Луганський державний інституту культури та мистецтв, зустріч із керівництвом якого відбулася 11 лютого 2010 року.
На зустрічі були присутні проректор Марина Бриль, методист виховного відділу – психолог – Ганна Філатова, представники ЛОМГО «АМІ-Схід», ЛМГО «Центр соціальної реабілітації інвалідів», ГОІ «Олександрія».


 Спільно до вирішення проблем освіти людей з проблемами здоров’я

Спільно до вирішення проблем освіти людей з проблемами здоров’я

Спільно до вирішення проблем освіти людей з проблемами здоров’я

Створення моделі соціального партнерства щодо реалізації прав людей з інвалідністю на доступність освіти і було оговорено на зустрічі, а саме: сприяння у створенні доступного середовища для студентів з обмеженими фізичними можливостями, організація індивідуальних консультацій, проведення спільних соціокультурних програм, організація волонтерського руху (з ідеєю виступили студенти – майбутні фахівці з бібліотечної справи), допомога у створення буклетів, тематичних освітніх сюжетів (за підтримки студентської студії передача на Луганському обласному телебаченні «Студентські новини»), організація практики студентів в луганській обласній молодіжній організації «АМІ-Схід» та в КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями».
Також за підтримки ректорату відбувся аудит архітектурної доступності будівлі Вузу, в результаті чого були вироблені рекомендації, щодо покращення умов доступності для студентів, які мають обмеження в пересуванні та проблеми із зором.
Ми щиро дякуємо ректору Луганського державного інституту культури та мистецтв Філіппову Валерію Леонідовичу та проректору Бриль Марині Миколаївні за впевнений крок на зустріч до вирішення проблем комунікації та доступності Віщої освіти для молоді з інвалідністю.

Тетяна Баранцова
керівник проекту
«Створення моделі соціального партнерства
в напрямку реалізації прав людей з інвалідністю
на доступність освіти»