23-24 вересня у місті Севєродонецьк пройшов семінар — тренінг «Проведення гендерного аудиту доступності у місті Сєвєродонецьк». Модератори семінару – Лариса Байда начальник відділу з Міжнародних зв’язків Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) та Ярослав Грибальський – координатор НАІУ з питань безбарьєрності.
До тренінгу долучились понад 30 осіб — це представники ГО людей з інвалідністю, територіальних громад Луганської, Київської, Донецької, Львівської та Запорізької областей, а також представники органів місцевого самоврядування та облдержадміністрації.
Говорили про гендерний аудит та доступність для осіб з інвалідністю, як моніторинг прав дівчат та жінок з інвалідністю, про планування адвокаційних заходів для вирішення визначених проблем гендерного аудиту доступності, про участь людей з інвалідністю у процесі прийняття рішень, що стосуються питань доступності, про позитивні приклади колег з інших регіонів щодо реалізації питань доступності.
Здійснення гендерного аудиту доступності є особливо важливим в контексті впровадження реформи децентралізації та місцевого розвитку, адже його результати забезпечують потенціал для створення інклюзивних і гендерно–орієнтованих місцевих послуг для жінок та чоловіків з інвалідністю.
Після закінчення заходу були обрані 5 об’єктів для проведення гендерного аудиту доступності в м. Сєвєродонецьк, що дасть можливість підготувати рекомендації для місцевих органів влади, а жінкам та чоловікам з інвалідністю виступати за включення своїх потреб в місцеві програми та бюджети.
ВІДГУКИ: «Оказывается провести аудит архитектурной доступности – это требует знаний и навыков. Теперь, я понимаю, почему столько ненормативных пандусов вокруг, которые делают профильные организации. Видеть нормы в законе – это одно, а прочувствовать сердцем – зачем все это — это совсем другое..», Ирина.
«Гендерный аудит – такое странное, на первый взгляд, словосочетание – а несет такой мощный смысл! К сожалению, не каждый поймет без объяснения, без мотивации. Такие Тренера, как Лариса Байда, Ярослав Грибальский и Татьяна Баранцова – не оставляют равнодушными никого. Я за эти несколько дней полностью изменила свое мнение на счет многих вещей, которые считала абсолютно понятными для себя», Татьяна.
«Я много слышала про Ярослава Грибальского, а он оказался еще лучше, чем представляла себе! Это очень добрый, очень умный и профессиональный человек! Так как он рассказывает – невозможно не понять и не прочувствовать, что создание доступной среды – это не просто правильно – ИНАЧЕ ПРОСТО НЕЛЬЗЯ! Я очень благодарна организаторам за участие, за созданные условия и заботу! Если бы не Вы – я бы не смогла все эти дни быть рядом с Вами… Это знания дали мне силу», Ольга.
Організатори: ООН ЖІНКИ та Національна Асамблея людей з інвалідністю України.
На регіональному рівні заходи підтримані Управлінням молоді та спорту Луганської ОДА, ЛОМГО «АМІ-СХІД».
Фото: Людмила Шпилева
Прес-центр АМІ