Рубіжанська центральна бібліотечна система

3 травня в КЗ «Рубіжанська центральна бібліотечна система» відбувся соціокультурний захід, для дітей та молоді з проблемами здоров’я та їх родин, присвячений до  Дня захисту прав людей з інвалідністю.  

5 Травня — День боротьби за права людей з інвалідністю. Цей день покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов’язані із захистом прав людей з обмеженими можливостями, адже очевидно, що їх право на працевлаштування, доступну інфраструктуру, доступну освіту дуже часто не дотримується навіть в економічно розвинених країнах, не кажучи вже про країни , що розвиваються.

З привітанням до учасників заходу звернулись спеціалісти Луганського обласного центру соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями,директор Рубіжанської центральної бібліотечної системи Сухоносова Інна Володимирівна, а також представництво Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (онлайн).

Учасники заходу познайомилися з Конвенцією ООН про права людей з інвалідністю та мали можливість узнати зміни в законодавстві стосовно правової підтримки життєдіяльності людей з обмеженими фізичними можливостями.

Вони розповідали про свої труднощі та проблеми, отримали відразу консультації юриста та фахівців Національної Асамблеї людей з інвалідністю, ЛОМГО «АМІ-Схід», з метою вирішення визначених питань.

Зі спілкування з учасниками можно визначити, що, життя людей з обмеженими фізичними можливостями та їх родин, продовжує залишатися дуже складним. Такі проблеми, як недолік спецпристосувань для пересування, складність отримання освіти, брак робочих місць, матеріальні труднощі, позбавляють людей з інвалідністю можливості вести повноцінний спосіб життя, заважають адаптації та інтеграції у  суспільства. Дуже гостро ці проблеми проявляються зараз, коли родини, в яких мешкають люди з інвалідністю вимушено мешкають у орендованих квартирах, де відсутні всі можливості побутових пристосувань, архітектурної доступності. Більшість нарікають на відсутність гуманітарної допомоги, про яку багато говорять ЗМІ, про проблеми з отриманням реабілітацію, лікування. Під час спілкування батьки дітей з інвалідністю не могли стримати сліз, розповідаючи про свої проблеми.

Батьки розповідають про недостатність та небажання щодо інформування людей з особливими потребами з боку профільних спеціалістів. Про розмови про відповіді про те, що «за інвалідами ніхто бігати не буде, і нема кому розповідати про те нове, що є в законодавстві». Люди часто просто не знають про можливість отримання матеріальної допомоги, можливості пройти професійну реабілітацію та навчання і, як наслідок , отримати роботу.

Інформацію про Конвенцією ООН про права людей з інвалідністю, яка була ратифікована Україною у 2009 році, учасники заходу слухали дуже уважно. Отже це дуже важливо, що в основі Конвенції лежить той самий принцип, на якому базується Загальна декларація прав людини. Згідно цього принципу, людям з інвалідінстю гарантується повне користування усіма правами та свободами людини без будь-якої дискримінації.

«В Україні окрім цього документу є ще  багато Законів, які мають своєю ціллю захист людей з інвалідністю, але, на жаль вони не працюють!» — це думка матері, яка виховує інваліда з дитинства понад 35 років, жінка, голова громадської організації матерів-дітей з інвалідністю «Марія»  Рибалко Валентина.

Але важливо вірити в краще, йти спільно до вирішення питань, створювати програми, які розмалюють сірі будні у яскраві кольори… Тому закінчилась ця зустріч чаюванням та виступами дітей з проблемами здоров’я.

Директор бібліотеки Сухоносова Інна, розповіла про заходи, які відбуваються в бібліотеці та запросила всіх бажаючих приєднатися до них.

Молодій родині Позднякових, яка виховує зовсім маленьких діток (чоловік і жінка мають інвалідність з дитинства) від ГО «Спілка Самаритян України Київське Об’єднання були надані теплі ковдри та подушки (інші учасники заходу отримали теплі речі раніше).

Організатори – управління молоді та спорту ЛОДА, КУ «ЛОЦСКАМОФМ», ЛОМГО «АМІ-Схід», за підтримки КЗ «Рубіжанська центральна бібліотечна система».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *