«Реабілітація людей з особливими потребами – перший крок до адаптації у суспільному житті»

«Реабілітація людей з особливими потребами –
перший крок до адаптації у суспільному житті»

29.11.10. в м. Луганськ, в готельному комплексі «Дружба», відбувся круглий стіл на тему: «Реабілітація людей з особливими потребами – перший крок до адаптації у суспільному житті».
Організатори заходу: Всеукраїнська громадська організація „Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю” та Луганська обласна молодіжна громадська організація «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу — Схід».
Захід відбувся за участю батьківських комітетів дітей-інвалідів, громадських організацій інвалідів, представників влади, соціальних та реабілітаційних структур, ЗМІ, тощо.
Проблематикою заходу є відсутність правових знань родин, в яких виховуються діти та молодь з розумовою відсталістю стосовно Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні». Не вміння користуватися наданим правом, відстоювати свою крапку зору. щодо захисту інтересів дітей та молоді даної категорії. Учасники заходу зробили наголос на проблемі участі дітей та молоді з інтелектуальною недостатністю у соціальному житті: існує проблема навчання у спеціальних школах, недостатність підручників, стереотипне відношення суспільства до дітей та молоді з розумовою відсталістю, проблеми комунікації цілих родин, проблематика зайнятості та навчання, участі у соціокультурних заходах, тощо.


Реабілітація людей з особливими потребами –
перший крок до адаптації у суспільному житті

Реабілітація людей з особливими потребами –
перший крок до адаптації у суспільному житті

Тому презентація видання ВГО «Коаліція» «Національна платформа недержавних організацій щодо виконання зобов’язань держави перед громадянами з інвалідністю за Конвенцією ООН про права інвалідів» стала для учасників цілою подією, яка надала цілий комплекс нових механізмів, відносно захисту прав осіб з інвалідністю.
В даному виданні викладено позицію мережі недержавних організації батьків інвалідів та фахівців стосовно того, яким чином в Україні можуть бути виконані значні зобов’язання держави перед громадянами з інвалідністю. На додаток до зобов’язань стосовно соціального захисту таких осіб відповідно до статті 46 Конституції України, а також низки відповідних законів та нормативних актів, що деталізують конституційні зобов’язання, у 2010 році держава Україна підписалася під зобов’язаннями на рівні найвищих стандартів. Серед нових державних гарантій для громадян з інвалідністю за щойно ратифікованою Конвенцією про права інвалідів ООН – право на виховання в родині і право родини на допомогу по догляду за дитиною – інвалідом. Право на освіту для усіх (наразі 14800 українських дітей позбавлені такого права), право на реалізацію повної правоздатності та на персональну допомогу недієздатним, чия правоздатність наразі обмежена законодавчо, право вибирати, де, як і з ким жити і заборона сегрегації в інтернатах, право на реабілітацію для кожного від самого моменту виявлення інвалідності і недалеко від місця проживання, навіть для мешканців віддаленних сільських місцевостей, право на достатній соціальний захист тощо.


Реабілітація людей з особливими потребами –
перший крок до адаптації у суспільному житті

Реабілітація людей з особливими потребами –
перший крок до адаптації у суспільному житті

За умови відсутності фінансових гарантій навіть для тих зобов’язань держави перед громадянами з інвалідністю, які були взяті ще до ратифікації Конвенції (право на освіту для всіх, право на реабілітацію для всіх), як буде держава виконувати такі важливі зобов’язання? Народні депутати, які прийняли таке важливе для 2,6 мільонів українців з інвалідністю та їх рідних рішення, мають змогу ознайомитися з детальним планом виконання Конвенції в Україні.

Луганська обласна молодіжна громадська організація «АМІ-Схід» щиро вдячна Всеукраїнській громадській організації „Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю” за великий, невтомний труд, професійну діяльність та наполегливість відносно захисту прав інвалідів та осіб з розумовою відсталістю.

Голова ЛОМГО «АМІ-Схід»
Тетяна Баранцова