Проблеми вимушених переселенців зі Сходу України

Сьогодні 28.03.15. відбулося засідання людей з інвалідністю, вимушених переселенців зі Сходу України, представників громадських організацій інвалідів Луганської та Донецької областей, в рамках проекту «Право на життя» (підтримка МБФ «Відродження»).

Засідання відбулося за підтримки: Національної Асамблеї інвалідів
України, Національного музею Тараса Шевченко, Піклувальної ради ЛОМГО
«АМІ-Схід», управління у справах молоді та спорту Луганської обласної
державної адміністрації, КУ «Луганський обласний центр соціокультурної
адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями».

В засіданні прийняла участь Вікторія Назаренко — генеральний секретар Національної Асамблеї інвалідів України.

 

Було підведено підсумки засідання 28.01.2015 під час якого відбулося спільне засідання Міністерств та відомств України та громадських організацій інвалідів зі Сходу України, батьків дітей з інвалідністю, різних категорій людей, які отримали інвалідність та постраждали під час війни.

 
 

Були розглянуті документи, вироблені за цей час в державних та громадських структурах, які є інструментами для захисту прав даної категорії населення. Серед них: підписані документи МОЗ, відносно діяльності комісій МСЕК, щодо видання довідок для людей з інвалідністю — переселенців, програм працевлаштування, соціального захисту, правового забезпечення, а також рекомедації громадських організацій вимушених переселенців, вироблені в результаті засідання 28.01.2015.

 

     
 

Найціннішим було спілкування з людьми зі Сходу, які вперше прийшли на засідання та поділилися своїми проблемами, переживаннями, надіями, думками.

Сьогодні були представлені всі категорії людей з інвалідністю, вимушені переселенці, які мешкають на різних територіях України: люди із захворюванням ОДА, зору, слуху, О/з, єндокринної системи, з проблемами інтелектуального та сенсорного розвитку.


 
 

 

 

 

Під час засідання було прийнято ряд важливих рішень, які, на думку представників громадських організацій, учасників, які вперше прийшли на подібний захід, мають змінити ситуацію, внапрямку системного вирішення проблем людей, які постраждали в результаті війни.

 

 

 

   
 

Серед головних питань були і залишаються — проблеми медичного забезпечення, проживання та працевлаштування. Велику роль у психологічному стані вимушених переселенців з інвалідністю (і не тільки з інвалідіністю) їх родин, відіграє відношення оточуючих людей.

З радістю можна константувати теплі відгуки про сусідів та пересічних громадян, які співчувають великій трагедії, в єпіцентрі якої опинилися мешканці зі Сходу.

На жаль, цього не можна сказати про державних службовців.
На жаль….


 
 

   
 

Але, мушу відзначити уважне відношення Міністерства соціальної політики України, яке підтримує необхідність спілкування та взаємодії. Це є необхідним для вирішення надскладних питань вимушених переселенів з Луганської та Донецької областей, інші державні структури поки є спостерігачами.

 
Тетяна Баранцова
голова ЛОМГО «АМІ-Схід»,
представник Національної Асамблеї інвалідів України
в Луганській області

Фото: Олександра Алферова