Про надання комплексної освітньої та психолого – соціальної допомоги

Надання комплексної освітньої та психолого – соціальної допомоги дітям та молоді з інвалідністю Луганської області в умовах пандемії  COVID-19  (в рамках «Програми солідарності COVID-19») 

В ситуації пандемії найбільше страждають діти та молодь з інвалідністю, які мають високий рівень психостресів, важко переносять необхідність дотримуватися санітарних норм, обмеження у відвідуванні навчальних закладів, центрів реабілітації, тощо. 

Недостатність спілкування з однолітками, одинокість, складність в отриманні дистанційного навчання, неможливість приймати участь в більшості соціокультурних заходів, які стали обмежені в ситуації карантину негативно позначилися на дітях та молоді з інвалідністю. 

Батьки говорять про необхідність отримання інформації про те як берегтися від COVID-19, профілактику та особливості пов’язані з цим у людей з інвалідністю. Завдають питання як подолати панічні атаки, які приніс вірус, та як відновлюватися. 

На жаль в Луганській області дуже не вистачає лікарів, психологів, в чиїх  консультаціях існує реальна потреба. Відчувається необхідність  в наданні допомоги викладачам, адже надання онлайн підтримки дітям, які мають обмеження в зорі, не чують, мають ментальні труднощі та захворювання ЦНС – для цього є необхідним особливий підхід, навички та досвід. 

Саме на вирішення даних питань спрямований проєкт «Надання комплексної освітньої та психолого – соціальної допомоги дітям та молоді з інвалідністю Луганської області в умовах пандемії  COVID-19», що відбувається в рамках “Програми солідарності CJVID-19 від Європейського Союзу для ініціативи «Східне Партнерство», координується People is Need Ukraine та реалізується  ГО ЛОО «АМІ-СХІД». 

Актуальність проєкт. Питання освіти, психолого — соціальної підтримки, консультацій,  в період карантину є вкрай важливими для дітей та молоді з інвалідністю, які  позбавлені можливості навчатися взагалі.  Проєкт буде  платформою для впровадження дистанційних програм, враховуючи особливості дітей  та умов мешкання  – лінія зіткнення, сільська, віддалена місцевість; погорільці; ВПО;  проєкт залучить освітян різного рівня та створить умови для поширення досвіду надання освітніх послуг в ситуації COVID 19.  

Проєкт спрямований на подолання проблем: відсутності навчання, спеціального навчання, адаптації, комунікації, психологічної допомоги для дітей та молоді з інвалідністю  Луганщини під час пандемії COVID 19; подолання проблем психостресів від карантину, з чим пов’язані загострення хвороб, нервовості, агресії, зниження імунітету; подолання проблем пов’язаних з невмінням працювати з гаджетами, інтернетом (як дітей, молоді так і вчителів);  подолання стандартного підходу, відсутність індивідуального підходу, пов’язаного із особливостями самої дитини;

В Луганській області проект підтримується Управлінням молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласним Центром соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями. 

На Всеукраїнському рівні: 
Методична підтримка: Кафедра менеджменту освіти та права УМО НАПНУ
Інформаційна підтримка: Національна Асамблея людей з інвалідністю України 
Волонтерська допомога в інклюзивності програм для дітей та молоді з ОФМ: 
 Український медичний ліцей Національного медичного університету імені О.О. Богомольця 

This publication was made through support provided by People in Need with the financial support of the European Union. Its contents are the sole responsibility of <name of the author/partner> and do not necessarily reflect the views of the European Union and People in Need

Ця публікація була зроблена за підтримки організації «Людина в біді» за фінансового сприяння Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключно відповідальністю ГО ЛОО «АМІ-СХІД» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу та організації «Людина в біді»

People in Need Ukraine
European Union in Ukraine