Прес-анонс

03.06.2015р. 12.30 в конференц-залі Етнографічного комплексу «Українське село» відбудеться засідання в рамках проекту «Покращення доступу жінок з інвалідністю – вимушених переселенців з Луганської та Донецької областей до послуг планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я» Луганської обласної молодіжної громадської організації ЛОМГО «АМІ-Схід».

Даний проект реалізується в рамках Всеукраїнської програми «Здоров’я жінок України».

В заході приймуть участь представники громадських організацій інвалідів Луганської та Донецької областей,  а також з міста Києва та Київської області, Кіровоградської, Полтавської, Харківської областей; представники державних установ, правозахисних організацій, ЗМІ.

Інформація

Проект було розпочато в Луганській області, в лютому 2014 року. Під час його реалізації відбулися аудити архітектурної доступності медичних закладів,  були проведені анкетування жінок з інвалідністю, фокус групи, семінар для медичних працівників та підписано меморандум про співпрацю із Департаментом охорони здоров’я ЛОДА.

Все змінила війна. В результаті трагічних подій велика кількість жінок з інвалідністю Луганської області вимушено залишили рідні міста та були розміщені на різних територіях України. Вони отримали надважкі психологічні травми, які поглибилися побутовими проблемами, архітектурною недоступністю тимчасового житла, недоступністю лікарень, відсутністю законодавчої бази щодо медичного забезпечення та отримання медичних препаратів вимушеними переселенцями з інвалідністю.

Враховуючи надскладну ситуацію, в якій опинилися  жінки з важкими ураженнями опорно-рухового апарату, Всеукраїнська програма «Здоров’я жінок України» з березня 2015 року підтримала реалізацію проекту «Покращення доступу жінок з інвалідністю – вимушених переселенців з Луганської та Донецької областей до послуг планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я», який реалізує ЛОМГО «АМІ-Схід».

В результаті роботи проекту відбулися аудитів архітектурної доступності будівель та медичних закладів де розташовані жінки з інвалідністю – вимушені переселенці з Луганської та Донецької областей. Психологічні та правові консультації отримали близько 120 жінок з важкими ураженнями опорно – рухового апарату.  Відбулися зустрічі із родинами жінок з інвалідністю, були проведені соціокультурні заходи, з метою покращення психологічного стану як жінок, так і їх близьких.

Проект сприяв покращенню медичного забезпечення жінок з інвалідністю, які пересуваються на візках, отриманню індивідуальних програм реабілітації, санаторно-курортних путівок, технічних засобів реабілітації.

Важливим досягненням є розпочаток міжвідомчої взаємодії державних структур, співпраця із організаціями громадянського суспільства. Така взаємодія сприяє створенню системної допомоги жінкам з інвалідністю, вимушеним переселенцям в дуже важку для них годину.

Захід відбудеться: 03.06.15.
Реєстрація: 12:00 — 12:30
Адреса: вул. Дмитрівська, 1, с. Бузова, Києво-Святошинський р-н, Київська обл. (поворот праворуч з Житомирської траси після села Гурівщина в бік села Миколаївка, телефон для довідок (099) 500-900-8)

За всебічної підтримки: Всеукраїнської програми «Здоров’я жінок України»
                                         Національної Асамблеї інвалідів України
                                         Етнографічний комплекс «Українське село»

Організаційна, інформаційна допомога: Фонд соціального захисту інвалідів м. Київ.

Всебічна підтримка на регіональному рівні: управління молоді та спорту ЛОДА, КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з ОФМ», Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.