Прес-анонс

      05.03.13. (12.00.) в Луганському обласному палаці культури відбудеться інтегрований захід «Лицарі та панночки Луганщини», метою якого є соціокультурна адаптація підлітків та молоді з обмеженими фізичними можливостями у суспільство, впровадження інклюзивного навчання, подолання соціальної ізольованості даної категорії населення, налагодження комунікації із ровесниками, розвиток лідерських якостей, залучення дітей та молоді із важкими ураженнями зору, слуху, опорно-рухового апарату, розумовою відсталістю та сенсорними розладами до активного соціального життя у громаду.

    Під час заходу відбудеться нагородження молодіжних лідерів, кандидатури, яких були надані громадськими та молодіжними організаціями людей з інвалідністю, державними соціальними та молодіжними структурами, які працюють із дітьми та молоддю даної категорії. Молодіжні лідери приймуть участь у концертній програмі, яку підтримають митці Луганського регіону, громадські діячі та представники влади і ЗМІ.

      Для всіх учасників підготовлений роздатковий матеріал від Національної Асамблеї інвалідів України, сувеніри та дипломи.

     Захід відбувається в рамках реалізації Конвенції ООН про права інвалідів, статті 30 «Участь в культурному житті, проведення дозвілля та відпочинку та заняття спортом», статті 24 «Освіта», Статті 19 «Самостійний спосіб життя та включення до громади», статті 8 «Просвітницько-виховна робота», згідно напрямків Комплексної обласної програми соціального захисту і реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2011-2015 роки; а також, Закону України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю, ст. 3, 13»; Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91. № 876-ХІІ, Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні”, Указу Президента України № 1228/2007 “Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями”, від 18.12.2008, Модельного закону про освіту осіб з обмеженими фізичними можливостями; Програма реалізації молодіжної політики в Луганській області на 2010-2015 роки.

     Організатори заходу: Департамент соціального захисту населення ЛОДА, КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями», Луганське обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів, Луганська обласна громадська організація «Товариство Червоного Хреста України», Луганський обласний палац культури.

      Методична підтримка: Національна Асамблея інвалідів України, Всеукраїнський благодійний фонд «Крок за кроком» в рамках проекту «Інклюзівна освіта для дітей з особливо потребами в Україні» (Канадська Агенція міжнародного розвитку The Canadian International Development Agency (CIDA)).

      Соціокультурна підтримка: Global Fund for Children (Глобальний фонд для дітей).

   За всебічної підтримки: Департамент освіти та науки, молоді та спорту  Луганської облдержадміністрації, Управління транспорту та зв’язку ЛОДА, Луганської Єпархії, Свято-Іоанно-Предтеченського чоловічого монастиря Луганської Єпархії, ЛНУ імені Тараса Шевченка, відділення фізичної реабілітації студентів з особливими освітніми потребами, Луганської обласної молодіжної громадської організації «АМІ-Схід», Луганського обласного будинку творчої інтелігенції «Світлиця», Луганського обласного медичного училища.

   Інформаційна підтримка: Всеукраїнське видання «Без бар’єрів», Луганська обласна державна телерадіокомпанія, молодіжний сайт ЛОМГО «АМІ-Схід» , Інтернет-видання «Паралель медіа», ЛКТ .