Нічого для нас без нас: участь людей з інвалідністю у прийнятті рішень на місцевому рівні

25.09.19. в Готельному комплексі «Мир», м. Сєвєродонецьк, проведено підсумковий захід, на якому презентовано результати проекту, «Нічого для нас без нас: участь людей з інвалідністю у прийнятті рішень на місцевому рівні».
Були розглянуті результати проведення аудитів архітектурної доступності.

Ми щиро дякуємо ОТГ за враховані рекомендації та побудовані нові можливості для громад: обладнання та побудова санвузлів в СШ та гімназії (Біловодська ОТГ), обладнання прилеглої території Палацу культури (Біловодська ОТГ); побудова пандусу в СШ № 1 та перебудова центрального входу та прилеглої території, вдосконалення пандусу Палацу творчості (Білокуракінська ОТГ — щиро дякуємо Вячеславу Ківшарю за наполегливу працю та вболівання за доступність освіти для дітей)

Під час засідання були озвучені питання, які були обговорені під час проведених фокус — груп та можливості їх вирішення.

Одним з даних питань було залучення дітей та молоді до більш активного життя в громаді. Як приклад, на заключному заході були представлені результати проведеного соціокультурного заходу (20.09.10) в Новопсковській ОТГ, який об’єднав маленьких та юних мешканців трьох громад. Тоді в Новопсковскькому ЦНАП діти та молодь з інвалідністю презентували свою творчість, розповідали про мрії, друзів та рідну громаду. Подібний захід було проведено вперше, та подібний вже запланований на грудень місяць.

Серед нових можливостей, які отримали мешканці громад, в результаті взаємодії фахівців проекту та громад були:
• Проведені консультативні програми для людей з інвалідністю та їх родин
• Надана інформаційно-правова допомога
• Здійснено сприяння у отриманні технічних та інших засобів пересування, матеріальної допомоги;
• Залучені можливості для проведення занять в ізостудії для дітей та молоді зінвалідністю;
• Залучена комп’ютерна техніка для створення онлайн консультацій та навчання;
• Організовані та проведені соціокультурні заходи для дітей, молоді та їх родин – мешканців громад;
• Залучено представників громад з інвалідністю та їх родини до участі у Всеукраїнських заходах в м. Вінниця, Івано-Франківськ, Київ, Сєвєродонецьк.

Учасникам заходу були презентовані дорожні карти, а саме, конкретні рекомендації щодо необхідних кроків до залучення людей з інвалідністю до прийняття рішень. Єкспертами було озвучено, що це дозволить сприяти представникам громади з інвалідністю бути більш активними та залученими у життя громади.

Головним результатом стало прийняття рішень в громадах про винесення на розгляд сесій створення при ОТГ консультативно-дорадчих органів з питань людей з інвалідністю.

На заході говорили про подальшу співпрацю з трьома громадами щодо поступового впровадження дорожніх карт, заплановано кроки щодо поширення відповідного досвіду на інші територіальні громади

В заході прийняли участь представники трьох ОТГ, обласної та місцевої влади, НУО, ЗМІ, люди з інвалідінстю:
Ратіхіна Євгенія, Управління молоді та спорту ЛОДА, заступник начальника; Байда Лариса, НАІУнач.відділу з міжнародних відносин, Заремба Тетяна, Біловодська ОТГ, нач.відділу СЗН;
Кондратюк Ірина, Новопсковська ОТГ, громадський активіст, волонтер; м.Київ; Рибальченко Алла, Кремінська спеціальна школа-інтернат, педагог;
Рибальченко Олександр, Кремінська спеціальна школа-інтернат, педагог; Грибальський Ярослав, керівник проекту НАІУ «Безбар’єрна Україна», м.Київ;
Махура Світлана, Кремінська спеціальна школа-інтернат, заступник директора; Сорока Олексій, КУ»Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з ом», юрист;
Дубограй О.С. спеціальна школа-інтернат, заступник директора;
представники громадських організацій людей з інвалідністю та батьки дітей з інвалідністю.

Захід відбувся в межах проекту «Нічого для нас без нас: участь людей з інвалідністю у прийнятті рішень на місцевому рівні» Луганської обласної молодіжної громадської організації «Асоціація молоді з інвалідністю Східного Донбасу — Схід» що реалізується GIZ та підтримується Програмою «U-LEAD з Європою».

На обласному рівні підтриманий Управлінням молоді та спорту ЛОДА.

Інформаційна та методична підтримка на Всеукраїнському рівні – Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *