Люди з інвалідністю в ситуації пандемії COVID — 19

19 квітня 2021 відбулась онлайн конференція «Люди з інвалідністю в ситуації пандемії COVID — 19»

У заході взяли участь:

— Урядова уповноважена по правам осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова;

— Від Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА — директор Лисак В.П, заступник директора ДОЗ – начальник управління фінансово-економічної роботи Куделич І.Ю.,

заступник директора ДОЗ – начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів Курилко Ю.В., профільні заступники та керівники установ, на яких покладені основні питання по забезпеченню лікувальними процесами хвороби COVID – 19;

— Від Департаменту соціального населення Полтавської ОДА заступник директора Матуйзо С.В. та начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню Кузмін О.Г.

Разом з предстаниками громадських організацій осіб з інвалідністю, представників, які захищають права осіб з інвалідністю, людей, що мають інвалідність, установ, центрів, фондів, громад (всього було 63 підключення), обговорили питання щодо ситуації, в якій опинилися зазначена категорія населення, а семе:

— проблеми комунікації з лікарями первинної ланки;

— про інформаційну роботу з питань COVID – 19 та як зробити її більш доступною для всіх нозологічних груп;

— проблеми комунікації осіб з інвалідністю з порушенням слуху під час лікування;

— супровід та надання допомоги людям з інвалідністю з порушенням зору, психічними, ментальними та поведінковими порушеннями;

— недоступність медичних закладів для людей з тяжкими порушеннями опорно-рухового апарату;

— забезпечення осіб з інвалідністю безкоштовними засобами гігієни;

— вакцинація для людей з інвалідністю;

— про забезпечення належним лікуванням, доглядом та супроводом осіб з інвалідністю в інтернатних установах та одиноких громадян з інвалідністю, що проживають в своїх оселях тощо.

На жаль, через брак часу не змогли відповісти на всі питання, які турбують людей з інвалідністю. Але визначилися, що усі відповіді отримають в письмовому вигляді від представників департаментів, яким вони адресувалися.

Наприкінці відеоконференції домовилися про можливість спільних нарад з медиками територіальних громад в режимі ZOOM разом з Урядовою уповноваженою.