Лист до Президента України

 Шановний Вікторе Федоровичу!
     Інваліди – спинальники (інвалідність по травмі хребта та спинного мозку) звертаються до Вас в зв’язку з прямою загрозою втрати спеціалізованого  санаторію  для спинальних хворих в м. Слов’янську (санаторій «Слов’янський» ДП «СКРЦ» «Слов’янский курорт»).
     На зустріч з нами 30 травня поточного року прибули заступник голови Федерації Профспілок України Українець С.Я., голова правління ПП  «Укрпрофоздоровниця» Субота М.В., представники Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві з інформацією, що керівництво ФПУ разом з ПП «Укрпрофоздоровниця» прийняло рішення, щодо передачі (продажу) санаторію приватній структурі (ТОВ «Здравниця»), яка начебто буде діяти під управлінням Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві. Підставою для такого рішення фактично є незацікавленість керівництва ФПУ у функціонуванні спеціалізованого санаторію для спинальних хворих через його неприбутковість.


     На зустрічі були присутні інваліди з усіх регіонів України, що на даний час перебувають в санаторії, і наша єдина  позиція  — не допустити фактичного продажу спеціалізованого санаторію з непередбачуваними для інвалідів наслідками.

     Замість поліпшення організації роботи спеціалізованих санаторіїв для спинальних хворих керівництво ФПУ та ПП «Укрпрофоздоровниця» шукає шляхів під різними приводами та під різними масками здійснити продаж санаторіїв та отримати гроші.

     В усьому світі категорія інвалідів спинального профілю  є соціальною групою, з якої не можливо отримувати значні прибутки, адже майже всі ми маємо жити на пенсію, і для нас можливість отримати путівку на лікування —  це дуже часто єдина можливість і пролікуватись, і побачити людей.


     Виходячи з реальної оцінки ситуації, яка складається навколо санаторіїв спинального профілю протягом останнього часу, ми хотіли б загострити увагу на певних моментах, які без додаткового фінансування могли б суттєво змінити ситуацію на краще:

     1. Не має належної взаємодії в організації та проведенні закупівлі путівок на лікування з боку Міністерства соціальної політики,  і Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві. Проведення тендерів затягується практично на весь перший квартал, що приводить до фактичної зупинки санаторіїв. В той же час витрачаються кошти на оплату комунальних послуг, а досвідчений персонал санаторіїв або звільняється, або перебуває у неоплачуваних відпустках.

     2. Система проведення розрахунків за надані послуги передбачає відповідальність санаторію за своєчасність звірки з регіональними відділеннями Фонду та управліннями праці та соціального захисту населення, притому, що жодних обов’язкових санкцій до них за несвоєчасність проведення звірки немає. Штрафні санкції покладаються на санаторій, який єдиний зацікавлений в своєчасності розрахунків.

     Таким чином, достатньо утримувати неритмічне фінансування санаторію, який в силу своєї спеціалізації на 90{8f4172832b18d3bf732d5cd6a1b134323d9802c8cbf045b1f303a55e12568a6c} залежить від державних закупівель путівок, для того, аби  зробити його нерентабельним, та заявити про необхідність продажу з метою оздоровлення ситуації.

     Ми розцінюємо таку позицію ФПУ та ПП «Укрпрофоздоровниця», як неприпустиму. Виступаємо з протестом проти проведення такої оборудки, і просимо вжити необхідних організаційно – правових заходів з боку держави. Адже в усьому світі інваліди знаходяться під соціальним захистом держави.

    
З повагою:
Юхим Роговий, м. Київ, інв. 1 групи
Іван Соболев, Донецька область, інв. 1 групи, 050 269-70-48
Тетяна Баранцова, м. Луганськ, інв. 1 групи
Олексій Сорока, м. Київ, інв. 1 групи
Олена Рожкова, Теплічне, Луганська область, інв. 1 групи
Дмитро Ларіонов, м. Луганськ, інв. 2 групи
Марина Глущенко, м. Олександрівськ, інв. 1 групи
Марина Проопено, м. Попасна, інв. 1 групи
Валентина Хоружа, м. Алчевськ, інв. 1 групи
Сергій Летучій, м. Старобільськ, інв. 1 групи
Марина Касьян, м. Троїцьке, інв. 1 групи
Зінаїда Кучер, м. Кривий Ріг, інв. 1 групи
Андрій Дрозд, м. Луганськ, інв. 1 групи
Віталій Мохов, с. Солене, Дніпропетровської області, інв. 1 групи
Олесандр Трошанін, м. Конотоп, Сумської області, інв. 1 групи
Микола Бойко, м. Луганськ, інв. 1 групи
Коломіец Надія Олексіївна, м. Київ, інв. 1 групи

Відповідальна за лист:
Соболева Алла Григорівна
м. Чернігів, вул. Корольова, 14А/19 тел.: 050 269 70 48