30 травня відбулася онлайн зустріч представників сфери освіти, культури, соціальної сфери, жінок з інвалідністю, мам, які виховують дітей з інвалідністю, Біловодської ОТГ, експертів та експерток з питань гендерної рівності , інвалідності, доступності, інклюзивного навчання.
Захід проходив в рамках проекту «Адвокація права жінок та дівчат з інвалідністю, розбудова їх потенціалу та розширення доступу до послуг» який реалізовує Національна Асамблея людей з інвалідністю за підтримки Програми ООН Жінки в Луганські області.
На заході були представлені та обговорені результати і рекомендації гендерного аналізу програм в сферах освіти та культури щодо створення доступного середовища життєдіяльності осіб з інвалідністю у Біловодській селищній раді та гендерного аудиту доступності Біловодської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Біловодського районного Будинку культури.
Методологія гендерного аудиту доступності була розроблена представниками Національної Асамблеї людей з інвалідністю та Структурою ООН Жінки. Вона дає змогу виявити бар’єри, які обмежують доступ жінок та дівчат з інвалідністю до користування правами людини та основоположними свободами та перешкоджають їм брати участь у громадському, політичному, соціальному та культурному житті.
Результати та рекомендації гендерного аудиту доступності можуть бути використані представниками Біловодської громади, надавачами послуг в сфері соціального захисту, культури, освіти для аналізу та виправленням перешкод у забезпеченні прав жінок та чоловіків з інвалідністю при формуванні місцевих стратегій, гендерних профілів громад, впровадження реформ, проведенні реконструкцій об’єктів.
Дякуємо за підтримку заходу Управліню молоді та спорту Луганській ОДА, представників ВФ « Крок за кроком», партнерським організаціям людей з інвалідністю.
Гендерний аудиту доступності – це інструментарій, який дає змогу виявити архітектурні, інфраструктурні, інформаційні та комунікаційні бар’єри, які обмежують доступ жінок та дівчат з інвалідністю до користування правами людини та основоположними свободами та перешкоджають їм брати участь у громадському, політичному, соціальному та культурному житті.
Даний інструментарій може бути використаний представниками органів місцевої влади, надавачами послуг в сфері соціального захисту, охорони здоров’я, освіти для аналізу ситуації з дотриманням прав жінок та чоловіків з інвалідністю у різних галузях при формуванні місцевих стратегій, гендерних профілів громад, впровадження реформ.
Методичні рекомендації ґендерного аудиту доступності, розроблені ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю в Україні» » за підтримки Структури ООН Жінки в Україні. Доступний за посиланням: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2018/11/Gender-Accessibility-Audit-toolkit.pdf