Дитячий будинок інтернат м. Дніпро

Велика будівля оснащена ліфтом, пандусами, з’їздами. Проїхала на візку, але не усюди самостійно.

На вході ненормативний пандус, потребує подовження перил.

Частково пристосовані санвузли, потребують дооснащення якісними поручнями.

Дуже гарна, кольорова, світла столова, столи, стільці зручно розташовані для дітей.

Кімнати де проживають діти. У кожної дитини індивідуально підібране ліжко —  звичайне, низеньке, чи вище, із захисним бортиком, тощо.

Здається в кімнатах не вистачає суто дитячих речей, хотілось би безпечних іграшок, улюблених книжок, хоч маленьких.

Звичайно, в ігровій кімнаті є конструктори , мозаїки, іграшки, розмальовки, але дуже хочеться відчути особистий простір дитини.

Медична частина, має все необхідне.

Реабілітаційний зал, має гарні тренажери, але недостатньо дитячих.

Сенсорна кімната, світла, постійно у використанні, потребує сучасного дооснащення.

Дитячий будинок має чудовий актовий зал, де відбуваються свята, дискотеки, концерти, інші важливі для дітей заходи. На сцену побудований нормативний пандус.

Найважкіше відділення де мешкають діти з важкими ураженнями здоров’я четвертого профілю.

Частина дітей, отримує харчування через зонди, переважна більшість діток має комплексні захворювання опорно-рухового апарату, зору, інтелектуального розвитку.

Але і серед цієї категорії дітей необхідно шукати можливості полегшення їх стану та можливості розвитку.

…..маленький незрячий хлопчик з гідроцефалією прислухається до голосу, одразу реагує, якщо його взяти за ручку, він дуже потребує не тільки догляду, а й залучення фахівців, аби дати шанс розвиватися. Як і крихітний малюк, який лише тиждень в дитячому будинку, має параплегію, осмисленний погляд, безумовно він потребує індивідуального плану розвитку, залучення фахівців, всього того, що робить в цьому випадку родина.

Незважаючи на те, що колектив робить все можливе, навіть, чотири дитини вже переведені в інше відділення, існує проблема гострого недостатку  фахівців, які можуть виконувати ці завдання.

Офіс Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю вже працює у напрямку дослідження щодо вирішення нагальних питань раннього втручання для дітей, які знаходяться в дитячих будинках, при цьому робимо все можливе для впровадження програм деінститулізації.

В будинку гарно розвинуті творчі, соціально — побутові напрямки.

Одним із завдань, які визначені під час моніторингу є посилення розвитку молодіжного відділення — в іншому випадку дитина у 18 років потрапляє у геріатричний інтернат. Сьогодення говорить, що з цього моменту освіта, працевлаштування, особисте життя для юної людини стають практично не можливими.

Офіс Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю спільно із Департаментом соціального захисту Дніпропетровської ОДА, Департаментом освіти та науки Дніпропетровської ОДА, Фондом соціального захисту людей з інвалідністю та керівництвом Дитячого будинку запланував низку заходів спрямованих на посилення допомоги молоді у отриманні освіти, профорієнтації, майбутньої зайнятості;

сприяння у підвищенні кваліфікації фахівців закладів, їх комунікації з освітянами, сприяння у навчанні, в тому чіслі з обізнаності та функціональності ТЗР для дітей, які мають різні нозології інвалідності.

Щиро вдячні керівництву Дитячого будинку інтернату, Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА за співпрацю, відкритість, ініціативність, за спільні програми, за тепло та любов до дітей!