Наталія Осауленко, Сумська область, м. Ромни. Директорка Роменського центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю…

Наталія Осауленко, Сумська область, м. Ромни.
Директорка Роменського центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.
Закінчила магістратуру за спеціальністю Логопедія. Дефектологія. Спеціальна та інклюзивна освіта, працюю вчителем — логопедом з дітьми, які мають комплексні порушення.

Пересуваюсь за допомогою інвалідного візка і мені, як і всім болить питання суцільно недоступного середовища, імітації архитектурної безбарєрності, коли кошти витрачаються дарма. пандуси не відповідають нормам.

Понад 15 років працюю в сфері реабілітації та соціального захисту дітей з інвалідністю. За цей час наші вихованці виросли і постало болюче питання здобуття освіти молодими особами з інвалідністю, особливо дівчатами. При нашому центрі організовано батьківський клуб, тож ми опікуємося проблемами особливих мам, які виховують дітей з різними порушеннями.

В системі соціального захисту не передбачена послуга "соціального перепочинку". Мати особливої дитини (якщо мають тяжкі порушення) навіть не має право захворіти. Перебуваючи на семінарі в Білорусі, побачила цікавий досвід. який вони запозичили у англійських партнерів — Дома соціального перепочинку. Це установа з відповідними фахівцями. де такі особливі матусі можуть залишити дитину на термін від кількох годин до кількох діб. Дуже цікавий та корисний досвід.

Дуже турбує незахищеність дівчат з проблемами інтелектуального розвитку: розробити програму гендерного виховання осіб з інтелектуальними та комплексними порушеннями. навчити фахівців (якомога більше), щоб вони в свою чергу надавали такі послуги за місцем проживання.

Питань і пропозицій багато, є напрацьований досвід, а також бажання переймати кращі практики вирішення проблем дівчат та жінок з інвалідністю.

Таня, спасибі тобі велике, за те що згуртовуєш усіх нас, бо разом ми працюватимемо дійсно на результат.
З повагою, Наталія Осауленко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *