Всеукраїнське засідання «Жінка з інвалідністю – Міфи та реальність», що відбулося за підтримки Струк…

Всеукраїнське засідання «Жінка з інвалідністю – Міфи та реальність», що відбулося за підтримки Структура жінки ООН в Україні наприкінці року в місті Сєверодонецьк порушило важливі питання стосовно багатьох проблем жінок з інвалідністю, в тому числі, які і знаходяться в ситуації ризику і гуманітарної катастрофи.
Серед питань, які були озвучені:
• "Жінка з інвалідністю — міфи та реальність. В ситуації ризику. Здоров’я, адаптація, самореалізація, можливості подолання психостресу"
• "Якщо мама і дитина мають потребу в підтримці держави по здоров’ю"
• "Жінки з інвалідністю, ВПО – проблеми житла, ускладнені архітектурної недоступністю; турбота про дітей та батьків похилого віку"
• "Дівчатка з проблемами здоров’я – особлива група ризику"
• "Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю, згідно Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. Державні та Міжнародні законодавчі документи.
• Інші.

На Форум приїхали жінки та дівчатка майже з усієї України: Львівська, Івано-Франківська, Київська, Сумська, Харківська, Донецька та Луганські області та місто Київ. Онлайн долучилися жінки – лідерки з Чернівецької, Полтавської, Житомирської, Чернігівської областей. Та не дивлячись на те, хто де мешкає, проблеми скрізь однакові!
Жінки наполягали на тому, що необхідно працювати в напрямку моніторингу жіночих консультації, лікарень, з метою сприяння у створенні архітектурно-доступної середи та придбання спеціального обладнання; що необхідно створення професійної психологічної служби для допомоги дівчаткам з інвалідністю та їх сім'ям.
Забезпечення права вибору і можливості отримувати шкільну освіту на дому або дистанційно у віддалених населених пунктах. Необхідність проведення фестивалів творчості, конкурсів, створення творчих гуртків, студій, соціокультурних заходів для різних категорій дітей (у тому числі, для дівчаток з інвалідністю), як один з кращих засобів соціальної адаптації. Проведення просвітницької роботи для медичного персоналу жіночих консультацій.
Головним результатом засідання стала Резолюція, яку ми зможемо на днях оприлюднити.

По закінченню засідання відбулася соціокультурна програма «Жінка, діти, натхнення» де дуже чітко зазвучала тема наставництва та підтримки лідерами – дітей та молоді.

Всі учасники прийшли до висновку щодо необхідності проведення подібних форумів, семінарів, засідань, зустрічей, де будуть озвучувати проблеми жінок з інвалідністю, пропонувати шляхи їх вирішення, залучати до співпраці представників влади, ЗМІ, НГО, інші партнерські організації.

Засідання відбулося в рамках Всеукрахнської акції «16 днів проти насильства»

Організатори Форуму:
Структура ООН жінки в Україні
Національна Асамблея людей з інвалідністю України
Управління молоді та спорту ЛОДА
ЛОМГО «АМІ-Схід»

За всебічної підтримки:
МБФ «Український жіночий фонд»
Агентства ООН у справах біженців
КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації
молоді з обмеженими фізичними можливостями»

Підтримка на місцевому рівні:
Луганське обласне відділення фонду соціального захисту людей з інвалідністю
Луганського обласного відділення Червоний Хрест України

Інформаційна підтримка:
Журнал «БізнесWomen”
МОЖУ (Міжнародне об’єднання жінок українок)
East West Mentor Ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *