За даними на кінець квітня поточного року на території Полтавської області зареєстровано понад 168 тисяч ВПО (Cуспільне Полтава). Адже Полтавщина — відносно безпечне місце, що знаходиться найближче до буремної Харківщини. Тому з початком повномасштабного вторгнення полтавці отримали надважливе завдання – прийняти, відігріти, підтримати тисячі своїх співвітчизників, які втікають від страшних військових подій.
Найболючіші питання постали у забезпеченні спокійного мирного життя дітям, щоб вони могли отримати не лише матеріальну, але й таку необхідну їм емоційну підтримку. Лише через кілька місяців на Полтавщину почали «заходити» міжнародні організації, створюючи для дітей так звані безпечні простори, забезпечуючи дітям-переселенцям психологічну, психосоціальну, матеріальну підтримку.
ГО Спілка активних жінок ВУЛИК, створена жінками-переселенками з Луганщини та Донеччини, фактично і успішно діє з 2016 року, ставлячи метою психоемоційну підтримку сімей, постраждалих від військових дій, тож має вже значний відповідний досвід і продовжила свою роботу, ледь оговтавшись від потрясіння подій лютого 2022 року.
Маючи надійних партнерів, вже досить швидко організація змогла здійснити свою мрію – отримати відповідне приміщення, обладнати його, зонувавши таким чином, щоб були простори для дитячих ігор («тихих» та активних), для навчання дошкільнят комунікаційним навичкам, для дитячих та спільних з мамами майстерок. Окремо обладнали простір і для мам, де вони із задоволенням займаються креативним рукоділлям, творчістю, влаштовують жіночі кола, доки з дітворою працюють волонтерки нашої організації.
Бджілки (членкині ГО ВУЛИК) вважають, що усі наші партнери (міжнародні та вітчизняні організації) – найкращі, адже вони чудово розуміють потреби підопічних організації сімей, підтримують та сприяють у реалізації статутних положень.
Тож і цього разу ми із задоволенням приєднались до ініціативи ГО Луганська обласна організація АМІ-Схід з підтримки дітей та молоді з інвалідністю, приєднавшись до неї , як одна із локацій. Власне, для нас нічого нового – усі активності, передбачені проектом, то наші постійні напрямки, але тепер вони значно підсилені: матеріалами для творчості, ноутбуком, потужною дружньою та менторською підтримкою організацій-партнерок. Це дає можливість задіяти нові напрямки, «оживити» вже діючі, істотно збільшується і кількість дітей, які радо відвідують наш ВУЛИК.
У травні відбулась презентація Проекту, потім – онйлан-офлайн зустріч з приводу Міжнародного дня дітей. Обидві ці події стали справжніми святами для усіх нас і справжнім стартом для нових спільних відкриттів, емоційної підтримки дітей та їх мам у цей нелегкий для усієї країни час.
Щиро дякуємо усім причетним!
Ініціативу «Соціокультурна, консультаційна, правова допомога, як шлях до соціальної згуртованості та активізації молоді з інвалідністю ВПО в приймаючих громадах» впроваджує «ГО ЛОО АМІ-СХІД» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу.