Кожен має право на працю… Чи є сумніви?
За опитуванням молоді з обмеженими фізичними можливостями, зайнятість та працевлаштування є шляхом до повноцінного життя у громаді, незважаючи на обмежені фізичні можливості, але, незважаючи на це молодь з інвалідністю має багато сумнівів, щодо своїх можливостей та прав. Для того, щоб отримати необхідні знання відносно написання резюме, своєї особистої презентації при співбесіді з роботодавцем, придбати навички знать правового захисту у сфері зайнятості 15-16 жовтня в Луганському обласному професійно-технічному училищі інтернаті відбувся дводенний тренінг «Профорієнтація молоді з інвалідністю».
Але на початку роботи тренінгу відбулося засідання круглого столу, метою заходу було обговорення партнерства в сфері зайнятості молоді з обмеженими фізичними можливостями, яке існує в Луганському регіоні.
В засіданні прийняли участь:директор ЛОПТУ інтернату – Мазаєва Ірина, керуючий Луганським обласним відділенням фонду соціального захисту інвалідів – Козенко Роман, начальник відділу ЛОЦЗ — Акімова Олена, Калінін Михайло – головний фахівець Луганського обласного молодіжного центру праці, Луганського директор територіального центру соціальної допомоги Жовтневого району – Ткаченко Ольга, Полякова Луїза – редактор Луганської обласної телерадіокомпанії, фахівці Луганського обласного центру соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями, управління праці та соціального захисту населення ЛОДА, громадських організацій інвалідів та молодіжних організацій.
Головними учасниками заходу були дівчата та хлопці, учасники тренінгу, майбутні фахівці різних напрямків, за якими вже в наступному році молодь буде працевлаштовуватися.
Багато інформації вони почули від виступаючих фахівців. Не було шаблонних слів, ні не цікавої для молоді статистики, а лише практичні поради, стосовно отримання освіти, можливостей її фінансування, інформації в різних соціальних структурах, матеріальної допомоги, працевлаштування… Здавалося, що виступаючи дають поради своїм дітям – так все просто та не офіційно сприймалося в цих гарних стінах училища – інтернату.
Подарунком для молоді став «Довідник» виданий в рамках проекту «Кожен має право на працю», який на радість його видавців, викликав у молоді не аби яку зацікавленість, та підписка на Всеукраїнське видання «Без Бар’єрів», яку вже в 2009 році здійснить Луганське обласне відділення фонду інвалідів для всіх учасників тренінгу (77 осіб).
Захід відбувся в рамках проекту, який реалізується Міжнародною організацією «Фонд Східна Європа» «Кожний має право на працю: Партнерство заради поліпшення можливостей для зайнятості молоді з обмеженими фізичними можливостями» фінансування проекту забезпечують Фонд стратегічних програм Уряду Великобританії й Агентство США Міжнародного Розвитку (USAID) через Фонд Євразія
Пресс-центр АМИ-Схід
|